Pióro dla leworęcznych – Poznaj Scribolino od Faber-Castell

Pióro dla leworęcznych – Poznaj Scribolino od Faber-Castell

Pióro dla leworęcznych to jest fanaberia jednostek. Dzieci leworęcznych jest całkiem dużo i często nie mają one dostosowanych do siebie artykułów piśmiennych.

Dzieci leworęczne

Czy Twoje dziecko jest leworęczne? Jeśli tak – to może być to jeden z dodatkowych powodów do dumy! Według przeprowadzonych badań naukowych i danych statystycznych to właśnie ci, którzy posługują się częściej lewą ręką niż prawą, mają zdolności do szybszego myślenia, błyskawicznej oceny sytuacji i znacznie częściej dokonują trafnych wyborów. Ze względu na nieco inaczej skonstruowane połączenia mózgowe, leworęczne dzieci używają obu półkul mózgowych w tej samej proporcji. To sprawia, że nie bez powodu są kojarzone z lepszymi wynikami w szkole, a nawet genialnymi odkryciami i wynalazkami, kiedy dorosną. Szacuje się, że na całej kuli ziemskiej aż do 15 procent całej populacji to właśnie osoby leworęczne.

Problem z pisaniem u leworęcznych dzieci

Kiedyś za wszelką cenę próbowano oduczyć leworęczności i uważano to za wadę. Dzisiaj już wiemy, że leworęczność jest oznaką ludzi z nieco lepszymi biologicznie uwarunkowanymi predyspozycjami. Obecnie już nikt nie zmusza dziecka do nauki pisania ręką, którą włada gorzej, lecz tą, którą jest mu po prostu wygodniej. Jednakże, pisanie lewą ręką, nawet jeśli jest swobodne, nie jest prostsze. Podczas pisania często zdarza się, że ręka przesuwa się po właśnie napisanych literach i zwłaszcza wtedy, kiedy piszemy piórem – może je zamazać.

Pióro dla leworęcznych dzieci

Na wszystko jest jednak sposób! Na rynku istnieją firmy, które wprowadziły świetne produkty takie jak pióro dla leworęcznych. Jedną z nich jest Faber-Castell – firma znana ze stosowania najnowszych technologii już od lat wdrażanych i używanych do produkcji różnego rodzaju artykułów piśmienniczych. Dzięki wrażliwości tej firmy na potrzeby dzieci z różnymi potrzebami zostało stworzone specjalnie zaprojektowanie pióro dla leworęcznych – Scribolino. W zasadzie obecnie mamy kilka ciekawych modeli do wyboru. Od tradycyjnych pióra te różnią się przede wszystkim tym, że pozwalają uniknąć rozmazanych literek podczas nauki pisania, a ponadto umożliwiają znacznie łatwiejsze utrzymanie przyboru do pisania podczas stawiania pierwszych liter. Dostępne są w wielu kolorach, adekwatnych zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Spośród piór konkurencji wyróżnia je ergonomiczny kształt. Wiele modeli powleczonych jest dodatkową powłoką, która nie pozwala na wyślizgiwanie się pióra z ręki. Dzięki temu Twojemu dziecku będzie znacznie łatwiej kontrolować, w którym kierunku i jak pióro się przemieszcza.

Oczywistym jest, że nasze dziecko nie będzie uczyło się pisania ołówkiem w nieskończoność i kiedyś będzie trzeba pomyśleć o zamianie grafitowego rysika w drewnie na coś, czego dziecko nie będzie mogło zmazać gumką. Tu pojawia się wybór – czy zdecydować się na długopis, czy raczej pióro? Miejmy na uwadze, że pisanie piórem zazwyczaj jest lżejsze od pisania długopisem, a teraz nawet leworęczne dzieci mają możliwość nauki pięknego pisma w lekki i przyjemny sposób poprzez używanie pióra, dlatego zachęcamy do zapoznania się z produktami firmy Faber-Castell i wybrania takiego modelu, który dla dziecka będzie najbardziej odpowiedni.1 thought on “Pióro dla leworęcznych – Poznaj Scribolino od Faber-Castell”

  • ja jestem leworęczne, ale zwykle nie długopisy i pióra sprawiały mi problem tylko to, że pisze się od lewej do prawej i często rozmazywałem tusz i miałem całą brudną rękę. Niemniej opcja takiego pióra Scribolino jest ciekawa, jeżeli moje dzieci będą leworęczne to mogę się nad tym zastanowić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *