Pisaki dla dzieci – jakie wybrać?

Pisaki dla dzieci – jakie wybrać?

Pisaki dla dzieci dają wyraziste efekty i są bardzo wygodne podczas użytkowania. Używa się ich zarówno w przedszkolu, jak i w szkole podstawowej, a nawet w liceum, ponieważ służą nie tylko do rysowania, ale też do podkreślania ważnych partii tekstu. Na rynku jest wiele różnych rodzajów pisaków – niektórych z nich mogą używać dzieci już po ukończeniu 3. roku życia. 

Pisaki dla najmłodszych 

Jeśli szukasz pisaków przeznaczonych dla małych dzieci, zadbaj o to, by były to produkty możliwie jak najbardziej bezpieczne. Niektóre firmy, na przykład Carioca czy Faber-Castell, proponują rozwiązania, dzięki którym dziecko nie tylko jest bezpieczniejsze podczas zabawy, ale też ma ułatwione zadanie podczas rysowania. Wentylowane zatyczki, umożliwiające oddychanie w przypadku połknięcia, łatwy do usunięcia z tkaniny lub ze skóry tusz na bazie wody, końcówka odporna na wciskanie lub wyposażona w blokadę – te udogodnienia stworzono specjalnie po to, by nawet maluchy mogły cieszyć się tym, że mogą samodzielnie tworzyć rysunki pisakami.

Warto też wziąć pod uwagę to, że drobne dziecięce rączki nie są jeszcze wprawione w trzymaniu cienkich pisaków. Dobrze będzie, jeśli dziecko zacznie rysować grubszymi pisakami, które po prostu łatwiej trzymać w drobnej dłoni. 

Pisaki dla dzieci – standardowe lub do zadań specjalnych 

Standardowe pisaki są dość cienkie i mają okrągły przekrój. Można kupić je w niewielkich opakowaniach, zawierających podstawowe kolory, ale można też nabyć komplet, w którym znajduje się aż 50 pisaków. Niejedno dziecko ucieszy się z zestawu złożonego z dwustronnych pisaków z cienką końcówką do szczegółów i konturów oraz z grubą końcówką do tła lub większych powierzchni. Dla dzieci, które często gubią skuwki, idealne będą pisaki, które w metalowym pudełku nie wysychają bez zatyczki nawet przez wiele tygodni – takie produkty ma w swojej ofercie np. BIC.

Sporo wielbicieli posiada też pisaki zmazywalne. Co istotne, tak jak inne pisaki dla dzieci, są one nietoksyczne. Dzieciom w wieku szkolnym przydają się kolorowe zakreślacze o szerokości linii pisania 2-5 mm. Dla wybrednych i lubiących oryginalne, modne efekty w sam będą pastelowe zakreślacze – te w formacie mini proponuje firma Stabilo. Dla dzieci lubiących niebanalne rozwiązania świetnym prezentem będą pisaki ze specjalnymi klipsami pozwalającymi tworzyć kreatywne konstrukcje. Mali artyści liczący na efekty specjalne powinni wypróbować kolory fluorescencyjne, na pewno sporo radości sprawi im też używanie artystycznych pisaków z końcówką w formie elastycznego pędzelka (BIC KIDS). 

Dzięki pisakom dzieci mogą swobodnie wyrażać się poprzez tworzenie oryginalnych prac. Produkty te pozwalają także zadbać o to, by szkolne notatki były bardziej przejrzyste podczas nauki.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *