Co można zrobić z plasteliny? Sprawdź pomysły

Co można zrobić z plasteliny? Sprawdź pomysły

Prace manualne z plasteliną to doskonała gimnastyka mózgu małego odkrywcy. Drogi rodzicu, zachęcamy Cię do zafascynowania Twojego dziecka plasteliną. Przypomnij sobie swoje lata dzieciństwa, kiedy gry komputerowe oraz internet nie były jedyną rozrywką młodych ludzi. Zaszczep u swojej pociechy pasję do zajęć manualnych. Powszechnie wiadomo, że mają one fantastyczne działanie na pracę mózgu, a dodatkowo relaksują. Dzieci, które regularnie bawią się w ten sposób w przyszłości są twórcze i mają ogromną wyobraźnię. Stają się również bardziej komunikatywne i pewne siebie. Nie musisz się zastanawiać, co można zrobić z plasteliny, poniżej przedstawimy Ci gotowe rozwiązania.

Podstawowa zabawa – figurki z plasteliny

Kto z nas, dorosłych w dzieciństwie nie lepił swoich ulubionych zwierząt, czy postaci z bajek. Pokaż swojemu dziecku, jak fantastyczna może być zabawa, gdzie niezbędne jest użycie wyobraźni i własnych zdolności manualnych. Jeśli jednak nie czujesz się zbyt pewnie w tej dziedzinie, nic nie szkodzi. Rynek oferuje wiele poradników dla dzieci, zawierających metodę lepienia krok po kroku. Być może w jednym z nich Twoje dziecko odnajdzie ulubioną figurkę.

figurki z plasteliny

Plastelinowe stempelki pomogą stworzyć Wam małe dzieło sztuki

Zabawa plasteliną zazwyczaj skutkuje powstaniem kolorowych, wymieszanych zlepków. Większość z Was najprawdopodobniej, by się ich pozbyła. Nic bardziej mylnego. Takie pozostałości przydadzą się Wam do znakomitej zabawy. Dzieci uwielbiają różnego rodzaju stemple, dzięki którym mogą stworzyć swój własny obrazek. Wykonanie takich z plasteliny jest banalnie proste, więc dziecko może je sobie zrobić samodzielnie. Wystarczy, że ulepicie stempel o wymyślonym przez Was kształcie i przykleicie go do kawałka tektury. Niezbędnym elementem będą również farby w ulubionych kolorach. Jeśli już wszystko gotowe, to do dzieła.

Rozcieranie plasteliny na szkle

Dzięki tej zabawie możesz pomóc maluchowi w zrobieniu swojego własnego wazonu, na przykład ze słoika. Dziecko z przyjemnością go wykona, a następnie wybierze, co będzie chciało tam przechowywać. Pomysłów z pewnością będzie miało mnóstwo. Zrobienie tej fantastycznej rzeźby rozpocznijcie od wyboru kolorów. Na słoiku może powstać przemyślany wzór lub dowolna składanka kolorystyczna. Plastelinę należy chwytać po kawałku i rozcierać na naczyniu, aż będzie udekorowane dookoła. Jeśli macie taką możliwość możecie również rozcierać na oknie.

Co można zrobić z plasteliny? Obrazy

Zdążyliście zapewne zauważyć, że z plasteliny powstają niespotykanie dzieła sztuki. Pora zatem na stworzenie kolejnego. Większość maluchów bardzo chętnie rysuje, czy maluje. Dzięki plastelinie również mogą wykonać wspaniały obrazek. Wystarczy, że dziecko będzie urywało ją po kawałku i najzwyczajniej w świecie przyklejało na kartkę papieru. Dobrze, by używać do tej zabawy bloku technicznego, rysunek jest wówczas stabilniejszy.

Moje pierwsze rękodzieło

Kolejna zabawa najprawdopodobniej bardziej spodoba się Twojej córce. Możecie wykonać na przykład kolczyki. Do wyrobu biżuterii lepiej przystosowana jest modelina, ponieważ możesz ją wygotować by była twarda. Takie kolczyki będą praktyczniejsze. Dzięki plastelinie jednak, Twoje dziecko może zmieniać swoją koncepcję zawsze wtedy, kiedy ma na to ochotę. Niezbędne będą również półfabrykaty, takie jak bigle i szpilki jubilerskie. Najlepiej wybrać te antyalergiczne.

Plastelina to również kolorowy zamiennik taśmy albo pinezki

Stwórzcie razem przepiękną ramkę. Pomysł jest genialny w swej prostocie. Wystarczy, że znajdziesz w domu kawałek kartonika, najlepiej w kształcie prostokąta lub kwadratu. Zachęć dziecko, by ulepiło z plasteliny kolorową ramkę naklejając ją na krawędzie waszego płótna. Jeśli chcecie możecie wcześniej pomalować karton kredkami lub farbą. Teraz kolej na zdjęcia. Weź ich kilka, tyle by zmieściły się w stworzonej przez Was ramce. Następnie niech Twój maluch fantazyjnie je rozmieści. Jako przylepca użyjcie oczywiście plasteliny, naklejając ją na rogach zdjęć. Tak przygotowaną galerię powieście w honorowym miejscu na ścianie lub tworząc kartonikową nóżkę postawcie na biurku.

Plastelina daje naprawdę wiele możliwości zabaw. Jeśli w trakcie zabawy wpadniesz na pomysł, co można zrobić z plasteliny dodatkowo, koniecznie wypróbuj swój pomysł. Zachęcaj dziecko do prac manualnym i rozwijaj jego wyobraźnię.

co można zrobić z plasteliny - pudełko plasteliny1 thought on “Co można zrobić z plasteliny? Sprawdź pomysły”

  • uwielbiam bawić się z moimi dziećmi plasteliną, nie wiem, czy nie sprawia to większej przyjemności mi niż im. Dla dzieciaków taka plastelina to na pewno świetny sposób na rozwój zdolności manualnych i kreatywności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *