Nasze dziecko idzie do szkoły po raz pierwszy!

Nasze dziecko idzie do szkoły po raz pierwszy!

Wprawdzie miesiące mamy jeszcze letnie, ale ani się obejrzeć, a nasze pociechy zaczną swój pierwszy rok w szkole. A z tym przecież wiąże się odpowiednia wyprawka szkolna. Różnego rodzaju zeszyty – w kratkę, w linię, a nawet gładkie, zestawy kolorowych ołówków, temperówek, kredek świecowych, mazaków, a nawet długopisów, za pomocą których nasz maluch będzie kreślił pierwsze poważne i odważne litery… Czy to już wszystko?

Zdecydowanie NIE!, bo nasz maluch w rzeczywistości będzie potrzebował dużo więcej rzeczy. Ich zadaniem będzie połączenie przyjemności z rzeczami bardziej pożytecznymi i powolne przystosowywanie dziecka do coraz poważniejszych obowiązków. Wyprawka szkolna dla naszej pociechy powinna uwzględniać między innymi farby do malowania, które będą bezpieczne dla naszego malucha nawet wtedy, kiedy zostaną przez przypadek przez niego połknięte.

Innym elementem wyprawki są odpowiednie nożyczki, zabezpieczone przed niewłaściwym zastosowaniem i umożliwiające wycięcie nawet najbardziej fantazyjnych wzorów z kolorowego papieru. Skoro mamy już farby, to przydadzą się także pojemniki na wodę oraz szkicowniki. Dla najmłodszych dusz artystycznych koniecznie trzeba także zaopatrzyć się w plastelinę i modelinę. Z kolei, kupując ołówki, pamiętajmy o zakupie także łatwych w użyciu gumek do ścierania oraz temperówek do ostrzenia różnej wielkości kredek. Nie zapominajmy także o klejach w sztyfcie (dużo wygodniejsze i bezpieczniejsze w użyciu niż kleje w tubkach), blokach papierów białych, kolorowych i technicznych. Ale przede wszystkim pamiętajmy o zakupie piórnika, do którego nasze dziecko będzie mogło pochować wszystkie swoje skarby w postaci wcześniej wymienionych przyrządów!

wyprawka szkolna

Kompletując wyprawkę do szkoły dla dziecka warto jest zainwestować w przybory kolorowe, przyjemnie kojarzone z zabawą. Pewnym jest fakt, że najwięcej dzieci uczą się właśnie przez zabawę. Ponadto, im więcej radości z korzystania z tych kolorowych, fantazyjnych przedmiotów z motywami ulubionych postaci z bajek, tym więcej czasu spędzonego na korzystaniu z nich. Tym samym dzieci włożą więcej wysiłku w pisanie liter. Wiele pięknych przedmiotów, które z pewnością spodobają się naszym dzieciom, znajdziemy na stronie internetowej Biuronimo.pl .1 thought on “Nasze dziecko idzie do szkoły po raz pierwszy!”

  • nie wiem czy pierwszy dzień dziecka w szkole nie jest bardziej stresujący dla rodziców niż dla dziecka 🙂 fajny artykuł, moze się przydać rodzicom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *