PRZYBORYDOSZKOLY.PL

Co powinno znaleźć się w wyprawce przedszkolaka?

Kolorowe przybory dla przedszkolaka

Na liście rzeczy do kupienia w celu skompletowania wyprawki znajduje się szereg przedmiotów. Oprócz podręczników i zeszytów potrzebny będzie też plecak, piórnik tuba lub rozkładany, rozmaite przybory i artykuły artystyczne, worek na buty itd. Jeśli rodzic nie chce o niczym zapomnieć, to najlepiej będzie spisać na spokojnie wszystkie niezbędne akcesoria i dodatkowe wyposażenie. Pójście do przedszkola to ważne wydarzenie zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Dobre przygotowanie to podstawa, na szczęście obecnie można przebierać w asortymencie przeznaczonym dla dzieci w różnym przedziale wiekowym.

Maluszek idzie do przedszkola – co będzie mu potrzebne?

Jeśli rodzic nie wie, co dokładnie kupić, aby odpowiednio skompletować wyprawkę dla przedszkolaka, to najlepszym rozwiązaniem będzie rozwianie wszelkich wątpliwości, kontaktując się w tej sprawie z przyszłym wychowawcą lub dyrekcją placówki. Najczęściej lista potrzebnych rzeczy znajduje się na stronie internetowej przedszkola, więc warto się z nią zapoznać, aby niczego nie pominąć. Niezbędnym wyposażeniem wyprawki jest oczywiście plecak dla przedszkolaka. Małe dziecko nie potrzebuje pojemnego tornistra, ponadto powinien być on jak najlżejszy, aby nie stanowił dodatkowego obciążenia. Maluchowi są również potrzebne najróżniejsze przybory szkolne, ale przynosi się je na początku roku i zostają one w przedszkolu.

Każde dziecko ma wyznaczoną własną szafkę, w której może wszystko przechowywać. Wystarczy, że plecak będzie w stanie pomieścić kapcie, bieliznę na przebranie i kilka dodatkowych przedmiotów. Małe dzieci uwielbiają pluszowe plecaki, które przypominają zwierzątko, ogromną popularnością cieszą się plecaki misie, które do złudzenia przypominają przytulanki. Z kolei starszemu dziecku można już kupić plecak z ulubionymi bohaterami z kreskówek. Popularne są motywy zwierzęce, motoryzacyjne, bajkowe. Praktycznym dodatkiem do plecaka będzie worek na koszulki i spodenki do ćwiczeń. Musi być wykonany z trwałych materiałów, najlepiej kupić taki, który będzie się wyróżniać z tłumu, aby dziecko nie miało problemu z rozpoznaniem go pośród szeregu innych i nie doszło do przypadkowego zabrania go przez kogoś innego. W worku ze sznurkiem można też nosić kostium kąpielowy, czepek, ręcznik.

Co powinno się znaleźć w plecaku przedszkolaka?

dziecko z plecakiemJako że w przedszkolu jest zawsze czas na wspólną drzemkę, niezbędnym elementem wyprawki będzie wygodna piżama. Istotne jest to, aby była wykonana z materiałów naturalnych, oddychającym, miękkich i przyjemnych w dotyku. W przypadku dzieci nietrudno o ubrudzenie się, dlatego zawsze należy spakować im ubranie na zmianę i to nie tylko bluzkę, spodnie/spódnicę, ale też bieliznę. Różne rzeczy mogą się wydarzyć, wobec czego należy być zawsze dobrze przygotowanym. W piżamce dla przedszkolaka nie może być żadnych guzików, metalowych aplikacji, zbędnych dodatków mogących powodować dyskomfort. Ubranie musi być łatwe do zdjęcia i założenia. Kolejny elementem wyposażenia wyprawki jest komplet pościeli, chyba że przedszkole to zapewnia. Inną opcją będzie poduszka i śpiworek.

W przypadku pościeli i piżamy ważne jest to, aby były one atrakcyjne wizualnie dla dziecka. Mają mu się podobać, dzięki czemu będzie czuć się bardziej komfortowo poza domem. Przyda się również kocyk, nawet jeśli dziecko jest już na tyle duże, że nie potrzebuje drzemki przed obiadem. Stanowi on ciepłe przykrycie chroniące przed chłodem. Dzieci lubią się wtulać w miękkie rzeczy, a schowanie się pod kocem daje poczucie bezpieczeństwa. Kocyk nie może być oczywiście za duży, powinien bezproblemowo mieścić się w plecaku. Niezbędne są też artykuły higieniczne typu szczoteczka i pasta do zębów. W przypadku placówki niezapewniającej akcesoriów higienicznych niezbędny będzie też zakup kubka do płukania zębów, ręcznika do rąk. Warto zaopatrzyć dziecko we własne mydło, szczotkę do włosów lub grzebień i chusteczki higieniczne.

Czego będzie potrzebować przedszkolak?

W przedszkolu nie brakuje rozrywki, nauki poprzez zabawę. Potrzebne będą różne artykuły do zajęć plastycznych, czyli przede wszystkim kredki, farby, plastelina, bibuła, kolorowy papier. Dla małego dziecka idealnie sprawdzają się kredki w grubej oprawie drewnianej, bo łatwiej się nimi posługiwać. Najlepiej będzie kupić kredki zarówno ołówkowe, jak i świecowe. Z farb przydadzą się plakatowe i akwarelowe. Nie można też zapomnieć o pędzlach, kleju w sztyfcie, nożyczkach z zaokrąglonymi ostrzami, sztywnej teczce, kolorowych flamastrach. W wyprawce dla przedszkolaka można też znaleźć zeszyty, blok rysunkowy i techniczny, ołówki, gumki do mazania i temperówkę, pisaki. Jak widać, jest tego sporo, dlatego z jej skompletowaniem nie ma co zwlekać. Małe dzieci potrzebować będą też swojego wiernego towarzysza, czyli przyjaciela w postaci maskotki. Z ulubioną przytulanką zawsze jest raźniej, szczególnie w obcym miejscu. Pamiętać trzeba o tym, aby wszystkie rzeczy zostały odpowiednio oznaczone. Można użyć do tego specjalnych markerów wodoodpornych do tkanin. Imię i nazwisko właściciela wystarczy napisać na wszywce lub metce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *