PRZYBORYDOSZKOLY.PL

Akcesoria dla dziecka niezbędne w walce z przeziębieniem

Różnego rodzaju infekcje, przeziębienia i choroby niemowląt wiążą się z nieprzespanymi nocami oraz dodatkowym stresem zarówno dzieci, jak i rodziców. Dlatego, aby możliwie skrócić ten czas, a także ułatwić dochodzenie do zdrowia brzdąców, oprócz odpowiednich lekarstw przepisanych przez lekarza, warto mieć w swoim domu kilka akcesoriów. W żadnej apteczce nie powinno zabraknąć wysokiej jakości termometru. Dzięki niemu można szybko sprawdzić temperaturę ciała swojego maluszka i w razie konieczności podać adekwatne leki na zbicie gorączki. Bardzo często przeziębieniom towarzyszy męczący katar. Wówczas niezastąpiony okaże się aspirator do nosa. Pomoże w usunięciu wydzieliny, umożliwiając swobodne oddychanie bobasom. 

Jaki termometr będzie najlepszy dla noworodka?

aspirator do nosa

Rynek ofert tego typu produktów jest szeroki, dzięki czemu każdemu z pewnością uda się znaleźć urządzenie odpowiadające indywidualnym preferencjom. Dostępne są najróżniejsze modele, począwszy od wersji szklanych po paskowe i elektroniczne, a skończywszy na podczerwień czy tych znajdujących się w smoczkach. Największą popularnością cieszy się jednak bezdotykowy termometr dla noworodka. Umożliwia szybkie zmierzenie temperatury dziecku nawet w środku nocy, bez konieczności wybudzania go ze snu. Poprzez dużą ruchliwość noworodków i starszych brzdąców, wykonanie pomiaru niektórymi urządzeniami to duże wyzwanie dla rodziców, dlatego ta wersja to konieczność w domowych apteczkach.

Zalety dotykowego termometru

Ogromną zaletą termometrów tego typu jest ich dokładność nawet do ±0,1°C. Są łatwe w obsłudze, z którą poradzi sobie niemalże każdy opiekun. Wystarczy zbliżyć urządzenie do czoła lub skroni szkraba i wcisnąć odpowiedni przycisk. W ciągu kilku sekund pojawia się wynik. Wypada także podkreślić, że termometry na podczerwień są wielofunkcyjne i świetnie sprawdzają się również, jeśli trzeba zmierzyć temperaturę powietrza, pokarmu, czy wody przygotowanej do kąpieli. Ze względu na jego uniwersalność, warto zaopatrzyć się takie akcesorium.

Dostępność i cena termometrów dla dzieci

Rodzice już przy kompletowaniu wyprawki powinni pomyśleć o zakupie tego typu gadżetów. Zarówno termometry elektroniczne, bezdotykowe, jak i szklane dostępne są w aptekach, sklepach medycznych, stacjonarnych oraz internetowych. Cena w zależności od marki i modelu może się znacząco różnić. Niemniej jednak waha się od kilkunastu, kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Dzięki temu każdy będzie mógł wybrać produkt idealny dla siebie. Warto jednak zwracać uwagę na wysoką jakość, ponieważ to od niej zależeć będzie to, jak długo będzie służyć urządzenie.

Czy aspirator do nosa jest potrzebny?

Kaszel, katar czy gorączka powodują duży dyskomfort u dzieci, dlatego rodzice powinni zrobić wszystko, co w ich mocy, aby pomóc im przejść przez ten trudny okres. Na rynku można znaleźć mnóstwo produktów mających przynieść ulgę i szybko udrożnić drogi oddechowe niemowląt. Zaliczają się do nich m.in. maści i plastry. Opinie mówiące o ich skuteczności są podzielone, dlatego najlepiej postawić na sprawdzone rozwiązania, czyli zakup urządzenia, jakim jest aspirator do nosa. Dzięki niemu uda się odessać wydzielinę z nosa brzdąca, ułatwiając mu oddychanie. Sprawdza się co najmniej przez kilka lat, szczególnie u niemowląt i małych dzieci, które nie potrafią jeszcze samodzielnie wydmuchać nosa.

Jaki aspirator do nosa wybrać?

aspirator do nosa

Aspiratorów, podobnie jak modeli termometrów istnieje mnóstwo. Wybór powinien zależeć od indywidualnych preferencji rodziców. Odchodzi się od korzystania z ręcznych odkurzaczy np. gruszek, odciągaczy na wdech, zastępując te mało higieniczne wersje, elektrycznymi. Ogromną ich zaletą jest niewielki, kompaktowy rozmiar. Sprawdzają się zarówno w domu, jak i podróży. Są łatwe w użyciu oraz lekkie. Oprócz tego można zdecydować się urządzenie z sylikonowymi końcówkami w różnych wielkościach. Dzięki temu dopasowanie odpowiedniej rozmiaru do noska swojego dziecka lub gęstości kataru nie sprawi żadnych kłopotów. Warto wybrać aspirator do nosa elektryczny, który posiada dwie moce ssania. Wówczas w zależności od konsystencji wydzieliny, należy wykorzystać jedną z nich.

Na co warto zwrócić uwagę, kupując elektryczny aspirator do nosa?

Decydując się na zakup elektrycznej wersji aspiratorów, warto zwrócić uwagę na poziom głośności urządzenia. Od tego zależeć będzie poczucie bezpieczeństwa dziecka. Gdy sprzęt okaże się zbyt hałaśliwy, może wywoływać niepokój oraz strach, co znacząco utrudni odessanie wydzieliny z nosa brzdąca. Aspirator powinien wyróżniać się cichą pracą, tak, aby umożliwiał odciągnięcie kataru nawet w nocy, nie wybudzając brzdąca ze snu. Trzeba również sprawdzić, czy utrzymanie go w czystości nie sprawi żadnego kłopotu. Higiena w takim przypadku jest niezwykle istotna, dlatego nie wolno o tym zapominać. Gadżety z tej kategorii nie powinny podrażniać śluzówki nosa, lecz natychmiastowo ułatwić oddychanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *