PRZYBORYDOSZKOLY.PL

Zarządzanie pieniędzmi – naucz tego swoje dziecko

zabawka edukacyjna dla dzieci ucząca oszczędności

Pieniądze, a przede wszystkim zarządzanie nimi, to w dzisiejszych czasach kluczowa kwestia. Bez nich nie mielibyśmy gdzie mieszkać, co jeść etc. Nawet kiedy już je mamy, to często przychodzi nam z trudem wiązanie końca z końcem. Musimy więc skupić się na zarządzaniu naszym budżetem domowym. Warto zaznajomić z tym procesem także nasze dzieci, aby w przyszłości nie miały takich problemów, i aby z łatwością gospodarowały pieniędzmi, a co za tym idzie miały mniej zmartwień w swoim dorosłym życiu. Tylko jak zrobić to w prosty, przystępny i przyjemny dla nich sposób? W tym momencie wkraczają do pomocy zabawki edukacyjne dla dzieci oraz książki edukacyjne.

Nauka na tablicy magnetycznej i kredowej

zabawka edukacyjna dla dzieci ucząca oszczędności

Chyba najprostszą opcją do nauki zarządzania pieniędzmi jest tablica kredowa, przy pomocy której możemy prowadzić zajęcia typowo szkolne dla naszych pociech. Inwestycja w obrotową tablicę magnetyczno-kredową to strzał w dziesiątkę! Dodatkowym atutem byłoby liczydło zamieszczone u spodu konstrukcji. Taka zabawka edukacyjna dla dziecka na pewno zaciekawi naszych maluchów i pozwoli im pobawić się w szkołę jednocześnie wynosząc z tego naprawdę przydatne zagadnienia.

Jak nauczyć dziecko biznesu?

“Opowieści biznesowe” Beaty Perzanowskiej to idealna kompozycja wiedzy i zabawy. Autorka w przystępny sposób uczy i wprowadza w świat finansów, biznesu i pieniędzy na podstawie siedmiu znanych już bajek, są to między innymi “Jaś i Małgosia”, “Roszpunka” czy “Kopciuszek”. Książka jest oczywiście okraszona ilustracjami, dzięki którym dziecko może odpocząć od czytania i przyjrzeć się temu, co widnieje na obrazku. Aby lepiej zapamiętać zdobyte już informacje w każdej historii znajduje się pewna liczba pytań, na którą maluch powinien odpowiedzieć. Ta pozycja jest wspaniałym rozpoczęciem edukowania dziecka na tak ważny temat, jakim są pieniądze. Możemy zrobić to w formie bezstresowej i przyjemnej, a w przyszłości na pewno nam podziękuje.

Banknoty do zabawy i nauki

Nic tak nie ułatwia mówienia o pieniądzach jak one same. Sztuczne banknoty są więc niezastąpioną opcją, jeżeli chodzi o wdrażanie naszych pociech w świat finansów. Mogą one w ten sposób poczuć jego prawdziwą wartość. Łatwiej będzie wytłumaczyć im pewne kwestie na namacalnych przykładach. Kiedy skończymy już etap edukowania, zawsze można wykorzystać te banknoty jako środek do zabawy chociażby w bank i w ten sposób także nauczyć dziecko czym zajmuje się ta instytucja, co to jest oszczędzanie, lokata. W ten sposób nasz maluch na pewno z łatwością przyswoi dużą dawkę informacji.

Oszczędzaj razem z Misiem Expertusiem

zabawka edukacyjna dla dzieci ucząca oszczędności

“Miś Expertuś oszczędza” to jak wskazuje na to tytuł – książka o oszczędzaniu. Jest to pozycja ciekawa i praktyczna. Przedstawia losy Misia Expertusia, który ma swoje małe marzenia do zrealizowania, jednak jego budżet stale się kurczy i nie stać go już na lody czy nową kolekcję kart. Oprócz sztuki oszczędzania książka pokazuje też, że pewne “marzenia” misia to zwykłe zachcianki, dzięki czemu zaczyna on szanować wartość pieniądza. Twoja pociecha wyniesie z tej pozycji informacje jak prawidłowo gospodarować swoimi oszczędnościami, ale także pozna różne zagrożenia między innymi te związane z zadłużeniami.

Skarbnica wiedzy w książce “Wszystko o pieniądzach”

Autor książki “Wszystko o pieniądzach” – Alvin Hall – to amerykański doradca finansowy i pisarz zajmujący się tematem finansów. Tym razem postanowił stworzyć pozycję przeznaczoną dla najmłodszych, w której zawarł łatwe odpowiedzi na trudne i nurtujące pytania. Co to jest popyt i podaż? Do czego właściwie są nam potrzebne pieniądze? Skąd się one biorą i jak powstają? To tylko kilka z tych pytań, a Hall odpowiada na nie w sposób przystępny i zrozumiały dla dziecka używając do tego ciekawostek i różnych historii. Nasze pociechy wyniosą z tej lektury wiadomości na temat mądrego zarabiania i zarządzania swoim budżetem.

Relacja człowiek-pieniądz może być trudna, ale powinniśmy jej uczyć nasze dzieci już od najmłodszych lat, tak, aby nie miały kłopotów finansowych wchodząc w nowy etap życia jakim jest dorosłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *