PRZYBORYDOSZKOLY.PL

Dobór rowerka do potrzeb dziecka

dziecko w żółtej kurtce jadące na biegowym rowerku dziecięcym

Zakup pierwszego rowerka to ważny moment dla dziecka, ale także jego rodziców. Bardzo istotnym aspektem jest dla nich bezpieczeństwo pociechy, w związku z czym poszukiwania odpowiedniego modelu nie są takie łatwe. Powinien on spełniać konkretne wymagania nie tylko techniczne, ale również wizualne, co będzie istotne zwłaszcza dla małego właściciela jednośladu. Obecnie oferta dostępnych rowerków jest bardzo szeroka. W specjalistycznych sklepach łatwo dobrać odpowiedni rodzaj pojazdu dla malucha. Trzeba jednak mieć świadomość pewnych aspektów, które należy wziąć pod uwagę przed wyborem jednego z nich. W ten sposób zakup z pewnością okaże się trafiony, a brzdąc przez długi czas będzie użytkować swój pojazd, ciesząc się nim. Rynek obfituje także w różnego rodzaju akcesoria do rowerów. Dzięki nim zabawa i lekcja jazdy może być jeszcze bardziej przyjemna i atrakcyjna. W nauce każdemu malcowi z pewnością pomogą boczne kółka. Warto zainwestować również w akcesoria takie jak koszyk na zabawki, kolorowe frędzle do kierownicy, koraliki na szprychy, trąbka itp. Dodatki tego typu jeszcze bardziej zachęcą do treningów. Najważniejszym i niezbędnym elementem okaże się jednak kask. Powinien mieć go każdy szkrab, bez względu na rodzaj jednośladu. Jest to sposób na uchronienie dziecka przed konsekwencjami ewentualnego upadku.

Czym kierować się przy wyborze roweru?

dziewczynka ucząca się jeździć na rowerze podtrzymywana przez tatęNajważniejszy aspekt decydujący o rodzaju roweru to wiek malucha. Warto zacząć od mniejszych jednośladów. Te są znacznie lżejsze, w związku z czym dziecku łatwiej będzie utrzymać taki pojazd i podnieść go w razie upadku. Dobrze by było, gdyby jednoślad był wyposażony w boczne kółka. To właśnie dzięki nim brzdąc szybciej zyska równowagę i nie zniechęci się potencjalnym wypadkiem. Możliwość ich swobodnego demontażu, to istotna funkcja, ponieważ okażą się zbędne gdy tylko pociecha nauczy się w pełni nad nim panować. Rowerki dla dzieci przeważnie wyposażone są w różnego rodzaju akcesoria, mające na celu uatrakcyjnić proces codziennego użytkowania. Najczęściej są to grafiki ulubionych bohaterów z bajek i kreskówek, elementy emitujące efekty świetlne lub po prostu ciekawe kolory. Ważnym kryterium przy wyborze tego typu środka transportu jest wzrost przyszłego posiadacza. Jednoślad musi być odpowiednio do niego dopasowany, ponieważ zbyt mały lub za duży będzie sprawiał dyskomfort i trudności podczas jazdy, a także wzbudzi frustrację przyszłego rowerzysty. Wpływ na to ma wielkość opon, ale także rozmiar ramy. Kolejną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest jakość wykonania. Konstrukcja powinna być solidna a użyte materiały jak najlepsze. W ten sposób posłuży dłużej bez ryzyka awarii, natomiast mały użytkownik będzie bezpieczniejszy.

Rowerek biegowy jako dobra alternatywa

Nie tylko starsze dzieci mogą posiadać swój pojazd. Dobrym pomysłem na rowerek dla 3 latka jest typ biegowy. Aby się poruszać, dziecko musi odpychać się nogami od podłoża. To alternatywa dla aktywnych brzdąców, które nie są jeszcze gotowe na tradycyjny jednoślad. Modele te są znacznie mniej skomplikowane pod względem konstrukcyjnym. Łatwo je wprawić w ruch i utrzymać na nich równowagę. Jest to ważne dla dzieci, ponieważ nie zawsze mają jeszcze dobrze wykształconą koordynację ruchową. Rowery biegowe z pewnością pomogą im w jej rozwinięciu. Ten typ zabawek dostępny jest w rozmaitych kolorach, jak i wariantach wykonanych z różnych materiałów. Występują także w różnorodnych formach, dodatkowo zachęcając szkraby do aktywności. Jakość wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo pociechy. Surowce, z jakich rowerki zostały wykonane, powinny być możliwie najtrwalsze. Biegówki są lekkie, dzięki czemu wniesienie ich po schodach nie sprawi rodzicowi dużego problemu. Komfort malucha jest najważniejszy, dlatego decydując się na taki zakup, warto pojechać do sklepu osobiście i pozwolić mu przetestować dostępne rowerki. W ten sposób można ocenić czy wybrany model nie jest dla niego za duży. Nóżki szkraba powinny bez problemu stykać się z ziemią, w innym wypadku nie będzie w stanie właściwie z niego korzystać.

Pierwszy rowerek dla najmłodszych

mama ucząca dziecko jazdy na biegowym rowerku dziecięcymRower to nie tylko dobry sposób na zachęcenie dzieci do aktywności na zewnątrz, ale także w niektórych przypadkach rewelacyjna alternatywa dla wózka. Dwu- lub trzyletnie dziecko można posadzić na rowerek trójkołowy, który będzie pełnił funkcję spacerówki. Z pewnością sprawi mu to o wiele więcej radości ze spaceru, będzie dla niego nowym przeżyciem i nieznanym do tej pory bodźcem. Tego typu pojazdy wyposażone są w pasy bezpieczeństwa, a także barierkę obitą miękką pianką. Te właściwości gwarantują bezpieczeństwo maluszka. Ważnym dodatkiem jest drążek. To właśnie za jego pomocą rodzic pcha i steruje rowerkiem. Zabawka często nie waży zbyt wiele, co ułatwia wnoszenie go po schodach. Istotną cechą, na jaką należy zwrócić uwagę, jest rodzaj kółek. Zdecydowanie najbardziej sprawdzą się te pompowane. Są one podatne na przebicia, jednak zapewniają najwyższy komfort we wszystkich warunkach terenowych. Nawet spacery w lesie czy po kamienistej drodze nie będą im straszne. Przydatnym akcesorium do tego typu rowerków jest parasolka. Pozwoli ochronić malucha przed promieniami słonecznymi. W ten sposób zwiększy się komfort podróży pociechy. Cenny może okazać się także uchwyt na butelkę czy bidon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *