PRZYBORYDOSZKOLY.PL

W co zapakować drugie śniadanie dla dziecka?

dziecko jedzące z pudełka śniadaniowego

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, powinno być pożywne i zdrowe, dawać zastrzyk energii na kolejne godziny aktywności fizycznej i umysłowej. Dzieci potrzebują też drugiego śniadania, aby nie czuć głodu i mieć siły do dalszej nauki. W wyprawce musi wobec tego znaleźć się lunchbox dla dzieci lub inny pojemnik, w którym będzie można bezpiecznie i wygodnie przechowywać żywność. Przyda się również bidon dla dzieci, bo noszenie zwykłej butelki jest mało praktyczne. Można też zdecydować się na termos dla dzieci, dzięki czemu nie zabraknie w szkole czegoś ciepłego do picia. Dobrze odżywione i nawodnione dziecko, to zdrowe dziecko.

Do czego włożyć dziecku drugie śniadanie do szkoły?

lunchboxy z jedzeniemŚniadanie zjedzone przed szkołą nie wystarczy do pory obiadowej, dziecko potrzebuje zastrzyku energii między lekcjami. Należy wobec tego zadbać o to, aby przygotować mu smaczne drugie śniadanie, bogate w składniki pokarmowe. Jest zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż dawanie dziecku pieniędzy na kupienie sobie czegoś w szkolnym sklepiku. Łatwo się domyślić, że wybór padłyby na coś słodkiego, wysoko przetworzonego, niemającego za wiele wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Kolejną kwestią jest to, aby umiejętnie spakować śniadanie do szkoły. Nawet po paru godzinach nie może ono zmienić swojej formy i nadal powinno wyglądać atrakcyjnie, zachęcać do konsumpcji. Wielu rodziców popełnia błąd, owijając szczelnie kanapki folią aluminiową. Dziecko będzie miało trudności z dostaniem się do jedzenia, łatwo też o zgniecenie kanapki. Ponadto kontakt żywności z aluminium nie jest dobrym pomysłem. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się kolorowa śniadaniówka z przegródkami, najlepiej z ulubionymi bohaterami bajkowymi. Przegródki sprawiają, że jedzenie nie będzie się ze sobą mieszać.

Lunchboxy umożliwiają przechowywanie jogurtów lub nawet zup, całych dań obiadowych. Za ich pomocą można stworzyć dobrze zbilansowane, pełnowartościowe śniadanie. Lunchbox zwykle jest wyposażony w sztućce, co przekłada się na jeszcze większą wygodę. Jest tak zabezpieczony, że nie trzeba martwić się o wylanie śniadania w formie płynnej. Zawartość plecaka z pewnością nie ucierpi. Zaletą lunchboxów jest nie tylko funkcjonalność, ale też kompaktowe wymiary. Nie zajmuje on wiele miejsca. Kolejną propozycją jest torba na lunch, co sprawdza się idealnie w przypadku dziecka, które uczęszcza na zajęcia pozalekcyjne. Do torby można też włożyć potrzebne przybory szkolne, zeszyty, książki, piórnik itd. Takie rozwiązanie jest uniwersalne, sprawdza się nawet podczas spaceru czy pikniku. Świetną opcją dla każdego dziecka będzie termos obiadowy, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Jeśli rodzic pragnie, aby jego podopieczny mógł zjeść coś ciepłego poza domem, to wystarczy wręczyć mu jedzenie w termosie. Można do niego spakować całe danie obiadowe, będzie ono ciepłe nawet po kilku godzinach. Termosy obiadowe są tak zaprojektowane, aby włożone do niego produkty nie mieszały się ze sobą. Na wodę i sok idealny będzie bidon dla dzieci, lekki i łatwy w obsłudze. Z kolei na suche przekąski przyda się przezroczysty pojemnik. Można do niego zapakować orzechy, bakalie, chipsy warzywne lub owocowe, zdrowe ciasteczka domowej roboty. Jest to świetna alternatywa dla niezdrowych przekąsek.

Jak wybrać odpowiednie pudełko śniadaniowe dla dziecka?

dziewczynka jedząca drugie sniadaniePrzy wyborze pudełka śniadaniowego dla ucznia należy mieć na uwadze jego rozmiar i kształt. Istotne jest to, w czym dziecko będzie nosić lunchboxa pod kątem dostępnej przestrzeni. Niektórzy kładą pojemnik bezpośrednio na książkach, ale można też włożyć go do zewnętrznej lub bocznej kieszeni plecaka. Jeśli śniadaniówka ma być transportowana w głównej komorze plecaka, to zaleca się wybrać model o kształcie prostokątnym. Z kolei pojemnik znajdujący się w zewnętrznej kieszeni powinien być wąski lub płaski. Najlepiej będzie wyposażyć się w co najmniej dwa pojemniki, dopasowując je rozmiarem do wielkości pakowanego posiłku. Istotne jest to, co i jak długo ma być przechowywanie w pojemniku. Kolejną kwestią jest waga śniadaniówki. Niezależnie od wyboru, uniwersalne będą śniadaniówki lekkie i praktyczne. Zbyt ciężkie będą dodatkowym obciążeniem, więc lepiej nie dokładać dziecku kolejnego ciężaru. Plecaki uczniów i bez tego ważą często już kilkanaście kilogramów.

Dla każdego dziecka duże znaczenie ma design jego pojemnika śniadaniowego, dlatego należy mieć na uwadze przy jego wyborze walory zarówno użytkowe, jak i estetyczne. Śniadaniówka ma się podobać dziecku, być dla niego atrakcyjna wizualnie. Idealnie sprawdzi się wobec tego pojemnik wielobarwny, wzorzysty, z motywem zwierzęcym, z ulubiona postacią bajkową itp. Można też spersonalizować śniadaniówkę i przykleić na nią wodoodporną naklejkę. Bardzo ważną kwestią w przypadku każdego pojemnika do przechowywania żywności jest to, aby był on szczelny. Ma to szczególne znaczenie, jeśli transportuje się jedzenie w formie płynnej. Na uwadze trzeba mieć również łatwe otwieranie i zamykanie lunchboxa, bardzo wygodnym rozwiązaniem jest zamknięcie na klips. Praktyczne są pojemniki z przegrodami, dzięki czemu jedzenie nie miesza się ze sobą, łatwiej jest urozmaicić szkolne menu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *