PRZYBORYDOSZKOLY.PL

Kiedy nie zakładać opaski swojemu dziecku? 

Pojawienie się na świecie dziecka to wielkie wydarzenie dla każdego rodzica. Niemniej jednak na krótko przed tym terminem, warto wybrać się na zakupy i zaopatrzyć w najpotrzebniejsze produkty, takie jak ubranka, kosmetyki, gadżety oraz akcesoria. W garderobie niemowląt niezastąpione mogą okazać się opaski. Choć mogłoby się wydawać, że to tylko modowy dodatek, mają mnóstwo zastosowań. Oprócz tego, że idealnie uzupełniają kreację, świetnie prezentując się zarówno na co dzień, jak i w trakcie wyjść. Pełnią również funkcję ochronną i pomocną w ujarzmieniu niesfornych włosów.

Opaski zapewniające komfort cieplny

Opaska dla niemowlakaOczywiście tego typu akcesoria nie są jedynie ładną ozdobą do sesji fotograficznych. Odgrywają także wiele innych, niezwykle istotnych ról. Opaski dla noworodka są bardzo praktyczne. Zapewniają komfort cieplny podczas spacerów, gdy pojawia się chłodny wiatr. Sprawdzą się szczególnie wiosną, niekiedy latem, a nawet wczesną jesienią. Dzięki nim maluch nie odczuje zimnych podmuchów, co mogłoby negatywnie wpłynąć na jego zdrowie. Wietrzna pogoda nie musi oznaczać zakładania tradycyjnych czapek, wiązanych pod brodą, których mnóstwo dzieci nie cierpi. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednio dobraną opaskę i mieć ją w podręcznej torbie, by w razie konieczności móc ochronić wrażliwe uszy szkraba.

Sposób na ujarzmienie włosów – opaski dla niemowląt

Niektóre niemowlęta rodzą się z bujnymi włosami, innym pojawiają się one znacznie później. Niemniej jednak ujarzmienie ich nie zawsze jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Gdy te są zbyt krótkie na spięcie, ale na tyle długie, że wchodzą do oczu, można temu zaradzić w inny sposób, niż podcinaniem. Opaski dla niemowląt będą najlepszym rozwiązaniem. Dzięki nim uda się uniknąć mrużenia oczu, a także rozdrażnienia pociechy. Odpowiednio dopasowane akcesorium odsłoni czoło, nie pozwalając na to, aby fryzura jej przeszkadzała.

Opaski korygujące odstające uszy

Dodatki modowe znajdują zastosowanie również w korekcji zbyt odstających uszu dzieci. Nie ma jednak żadnej pewności, że jest to skuteczny sposób. Opaska dla niemowlaka okaże się pomocna w przeciwdziałaniu odginania się małżowin usznych na zewnątrz oraz utrzymaniu ich w jednej pozycji. Niemniej jednak rodzice powinni pamiętać, aby zdejmować ją podczas drzemek, a także na noc, ponieważ może stanowić realne zagrożenie dla zdrowia i życia maluszka.

Jakie opaski dla niemowląt będą najlepsze?

Rynek ofert tego typu produktów jest szeroki, dzięki czemu każdy ma możliwość wybrania tego, co najbardziej odpowiada jego indywidualnym preferencjom. Oprócz aspektów wizualnych rodzice powinni skupić się na wygodzie najmłodszych. W związku z tym niezwykle istotne będzie dobranie odpowiedniego rozmiaru. Dopasowuje się go identycznie jak w przypadku czapki – poprzez zmierzenie obwodu głowy maluszka. Lepiej decydować się na nieco większe warianty, ponieważ ma się wtedy pewność, że ten podczas noszenia nie będzie odczuwał dyskomfortu, który byłby spowodowany uciskaniem. Świetnym rozwiązaniem okazuje się również zdecydowanie się na regulowany model opaski. Ta rośnie razem z dzieckiem i posłuży znacznie dłużej, niż inne warianty.

Zwróć na to uwagę, wybierając opaskę swojemu dziecku

 Opaska dla niemowlaka

Warto podkreślić, że opaska nie może być za szeroka, tak, by nie przysłaniać pociesze pola widzenia. Co więcej, mocno zdobione opaski również nie będą najlepszym wyborem, właśnie ze względu na komfort. Powinno się unikać cekinów, guziczków, a także różnego rodzaju naszywek, które mogą mieć bezpośredni wpływ na komfort noszenia. Maluchy mają wyjątkowo wrażliwą skórę, dlatego należy przykuwać szczególną wagę do jakości wykonania i materiału. Ten musi wyróżniać się delikatnością, miękkością oraz naturalnym składem.

Zaleca się bawełniane tkaniny, ponieważ gwarantują przepływ powietrza, nie powodując pocenia się, co mogłoby doprowadzić do podrażnień czy zmian skórnych. Decydując się na kupno opaski dla swojego dziecka, należy sprawdzić posiadanego przez nią certyfikatu. Dzięki temu ma się pewność, że do produkcji nie wykorzystano żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji w ilościach przekraczających dozwolone normy. Dodatki z tej kategorii muszą być lekkie i nie mogą stanowić obciążenia dla dziecka.

Kiedy nie zakładać opaski swojemu dziecku?

Dzieci sygnalizują, kiedy coś im nie odpowiada, choć rodzice nie zawsze trafnie to odczytują. Gdy maluch permanentnie ściąga opaskę, warto pomyśleć o innym modelu lub zastąpieniu jej, np. czapeczką. Takie zachowanie może być wynikiem zmęczenia, ale równie dobrze dyskomfortu, który powoduje nieodpowiedni krój czy materiał. Każdy brzdąc jest inny, dlatego należy obserwować i samodzielnie wysnuwać wnioski, czy takie akcesorium mu nie przeszkadza.

Podsumowując, opaski dla najmłodszych, oprócz modowego dodatku idealnie komponującego się z uroczystymi kreacjami są także świetnie sprawdzającym się dodatkiem na co dzień. Zastępują czapki w cieplejsze dni, a oprócz tego okazują się pomocne w okiełznaniu niesfornych włosów i zapewnieniu komfortowego widzenia. Należy przykuć szczególną uwagę do prawidłowego dopasowania, niemniej jednak szeroka oferta produktów znacząco to ułatwia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *