PRZYBORYDOSZKOLY.PL

Przebrania dla maluchów na przyjęcia w okresie karnawałowym

Karnawał to okres szampańskiej zabawy i cudownych imprez. I choć najwięcej bawią się dorośli, to również dzieci mogą wykorzystać tę „okazję” i podokazywać ze swoimi rówieśnikami. Dobrą sposobnością ku temu może stać się bal kostiumowy. Spora część dzieci uwielbia kolorowe, wymyślne stroje, które pobudzają wyobraźnię, a ponadto ułatwiają integrację. Niestety, sam zakup przebrania dla pociechy może okazać się skomplikowany. Spora część lokalnych sklepów, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, oferuje ubranka umiarkowanej jakości, dlatego na poszukiwanie idealnego kostiumu najlepiej wybrać sklep internetowy. Jak zabrać się do tego typu zakupów? Odpowiemy na to pytanie w rozwinięciu dzisiejszego tekstu. Zapraszamy do czytania! 

Dlaczego bal kostiumowy to świetna zabawa?

przebrania dla dzieciZdecydowana większość dzieci uwielbia zabawy kostiumowe. To w końcu doskonała okazja, by móc przebrać się w swoich idoli – Spider-Mana, Supermana czy jedną z popularnych w popkulturze księżniczek. Zapewnianie swoim pociechom takich zabaw to świetny sposób na pobudzanie ich wyobraźni i kreatywności, podobnie jak inne gry, które wymagają wcielania się w określone role. Warto wspomnieć też o tym, że przebieranki mają znakomity wpływ na nieśmiałe dzieci – w przebraniu Batmana niejedna skryta pociecha nabierze odwagi, której może wymagać zabawa z rówieśnikami. Dobrze pamiętać też o tym, że dzieci nieczęsto mają okazję ubierać wymyślne kostiumy, więc każda taka sytuacja to dla szkraba ekscytujące przeżycie.

Gdzie zakupić kostium?

Kupno kostiumu potrafi sprawić problemy. Jedną z możliwości jest poszukanie lokalnego sklepu, jednak w większości z nich wybór jest niewielki, a same ubrania słabej jakości. Przebrania dla dzieci najlepiej jest nabyć w sklepie internetowym. Nie tylko oferują one ogromny, wyjątkowo bogaty wybór produktów, ale też same kostiumy zazwyczaj prezentują się przepięknie, a ponadto są wykonane z solidnych, trwałych materiałów. Oczywiście spora część rodziców jest zdania, że nie warto przepłacać za przebranie, które zostaną założone najwyżej kilka razy, biorąc pod uwagę to, że dzieci rosną w błyskawicznym tempie. Warto jednak pamiętać, że kostiumy mogą wykorzystać jeszcze pozostałe, młodsze pociechy, o ile jesteśmy rodzicami kilkorga dzieci. Należy też pamiętać o uczuciach swojego szkraba – kupno nietrwałego przebrania, które ulegnie uszkodzeniu podczas zabawy, może przygnębić latorośl, a nawet doprowadzić ją do płaczu. 

Strój karnawałowy – czy można go uszyć na własną rękę?

przebrania dla dzieci

Ciekawym rozwiązaniem jest także przygotowanie przebrania w domowym zaciszu. Najbardziej efektowne jest własnoręczne uszycie oraz przygotowanie każdego elementu kostiumu. Wymaga to jednak pewnej dozy zdolności manualnych, a przede wszystkim – biegłego posługiwania się igłą i nitką. Zdecydowanie łatwiejsze jest zakupienie „czystych”, czyli pozbawionych grafik lub innego typu ozdób kolorowych bluzek, spodni lub spódniczek, a następnie przygotowanie dodatków, które zadecydują o ostatecznej prezencji przebrania. Jeśli planujemy przygotować stroje karnawałowe dla dzieci w domu, to z pewnością powinniśmy zaopatrzyć się m.in. w brystol, filc, różnego typu gumki, klej, czy też kreatywne druciki. Jednym z najważniejszych elementów każdego kostiumu jest maska, którą można bezproblemowo wyciąć chociażby z tekstury. Jeżeli planujemy przygotować strój na własną rękę, to zdecydowanie warto poprosić o pomoc naszą pociechę – to doskonały sposób na naukę umiejętności posługiwania się nożyczkami, klejem czy nawet igłą.

Za kogo przebrać dziecko?

Przeglądając oferty sklepów internetowych, można znaleźć setki interesujących kostiumów. Dostępne są zarówno przebrania słynnych superbohaterów, jak i bardziej tradycyjne kostiumy piratów, kowbojów, Indian czy też czarodziejów. To standardowe, niewychodzące z mody rozwiązania, które z pewnością przypadną do gustu większości dzieci. Warto jednak pamiętać, by podczas zamawiania bądź własnoręcznego przygotowywania stroju karnawałowego dla swojej latorośli, należy wstrzelić się w gust szkraba. Choć przebranie za rycerza, szeryfa czy kapitana statku pirackiego są uniwersalne i mogą spodobać się większości dzieci, to zapewne zdecydowanie większe wrażenie na latorośli zrobi kostium ulubionego superbohatera. Oczywiście w tym przypadku znacznie łatwiejsze jest zakupienie gotowego przebrania, jednak przy odrobinie chęci można na własną rękę przygotować strój nawet takiego superbohatera jak Iron-Man. Co więcej, w internecie można znaleźć całe mnóstwo poradników i instrukcji, które z pewnością przysłużą się wszystkim osobom planującym własnoręczne uszycie kostiumu dla pociechy. 

Ogrom możliwości

Podczas karnawału bawią się przeważnie dorośli, jednakże nie powinno się zapominać o tym, że należy zapewnić dobrą zabawę także pociechom. Bal kostiumowy to jedna z najlepszych ku temu okazji. Warto przy tym pamiętać, że podstawę udanej imprezy tego typu stanowią dobrze wykonane, ciekawe wizualnie przebrania. Dlatego zdecydowanie dobrze jest sprawić swojej latorośli najwyższej jakości strój – czy to kupiony online, czy też wykonany własnoręcznie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *