PRZYBORYDOSZKOLY.PL

Przegląd akcesoriów do zabawy w piasku

zabawka na plażę

Wybierając się na wakacje z maluchem, należy się solidnie przygotować. Odpowiednie zabezpieczenie przed słońcem – filtr UV, nakrycie głowy i okularki to podstawa. Oprócz całej potrzebnej wyprawki warto zabrać również kilka gadżetów do zabawy, aby czas nad wodą mijał w przyjemnej atmosferze. Dobrze, gdyby takie zabawki były kompaktowe, głównie dla wygody rodziców, aby nie musieli dźwigać ze sobą całego asortymentu sklepu z zabawkami. Ważne by były też wytrzymałe i nadające się do piasku i wody.

Nadwodna klasyka – kultowe akcesoria do zabawy w piasku

zabawka na plażę

Lato to czas zabaw na świeżym powietrzu w przydomowym ogrodzie czy spędzany nad wodą – plaża nad jeziorem i morzem to nierzadki cel podróży rodzin z dziećmi. Na pewno dla każdego malucha sprawdzą się kultowe łopatki, grabki i wiaderka, które potrafią zapewnić długie godziny zabawy nad wodą. Można jeszcze do tego zestawu dodać konewki i sitka, które sprawdzają się w podlewaniu i przesiewaniu piaskowych konstrukcji. Z takimi gadżetami małe brzdące z łatwością stworzą wielki zamek. Do takiego zestawu idealnie wpasują się różnokształtne i kolorowe foremki, które pięknie przyozdobią fortecę i nadadzą jej realistyczności. Niemal niezniszczalne są foremki silikonowe, które łatwo utrzymać w czystości i bez problemu można zabrać je w każdą podróż, dzięki temu, że są bardzo kompaktowe i można je zgnieść – nie ma ryzyka, że się połamią, tak jak może się to stać w przypadku plastikowych. To również lepszy wybór ze względu na bezpieczeństwo – takie zabawki nie zawierają toksycznych substancji i są poddawane regularnym testom. Takie foremki warto trzymać w woreczku, który pozwoli na szybsze pozbycie się piasku z zabawek i szybciej też wyschną.

Tworzenie babek z piasku to nie tylko dobra zabawa, ale również wiele wartości edukacyjnych dla maluchów – uczą się dzięki temu rozpoznawania kształtów oraz poprawiają swoje umiejętności zręcznościowo-manualne. Takie zabawki na plażę to świetne rozwiązanie sprawdzające się nad każdym akwenem. Do piasku sprawdzą się również samochodziki – koparka i ciężarówka z przyczepką z pewnością odnajdą swoje przeznaczenie wśród zabaw na piaszczystej plaży. Sprawdzą się wyśmienicie do przesiewania piasku i zwożenia go z miejsca na miejsce podczas budowy. Niejeden chłopiec zakocha się w takiej zabawce i spędzi z nią długie godziny na plaży aż powstanie wielki zamek.

Oprócz błękitnego nieba i… foremek – co jeszcze do zabaw w piasku?

Dla bardziej wymagających pociech też się z pewnością coś znajdzie. Oprócz niezbędnych podstawowych akcesoriów na rynku można również znaleźć wiele bardziej zaawansowanych zabawek z przeróżnymi funkcjami. Do plażowej bitwy z pewnością przydadzą się wszelkiego rodzaju sikawki i pistolety na wodę. To wspaniała zabawa przynosząca dużo ruchu i śmiechu. Mniej oczywistą, ale równie plażową zabawką jest latawiec! Świetnie sprawdzi się na wietrznych nadmorskich plażach z dużą ilością wolnej przestrzeni. Z pewnością taka zabawa urozmaici wypoczynek najmłodszym i ich opiekunom. Wiele frajdy może zapewnić również prywatny dmuchany basen ustawiony pośrodku zbudowanej zamkowej fosy. Takie własne oczko wodne na plaży i przynoszenie do niego wody wiaderkami może przynieść wiele radości z pluskania się, zwłaszcza dla najmłodszych, którzy dzięki takiemu basenikowi mogą być pod stałą opieką rodziców, a jednocześnie dobrze się przy tym bawić.

zabawka na plażę

Doskonałą zabawką na plaży są także piłki, zarówno te małe, jak i większe. Połączenie zabawy z ruchem to zawsze świetne rozwiązanie dla wszystkich dzieci i ich rodziców. Dla bardziej zaawansowanych poszukiwaczy plażowych aktywności sukces może odnieść turniej frisbee. Wystarczy ustalić kilka zasad rozgrywki – rzucając jak najdalej, do celu czy podając między sobą i starając się złapać przedmiot. Nieco bardziej wodnym, ale też plażowym zajęciem jest zabawa w połów. Zestaw do łowienia rybek to nie tylko wspaniała okazja do poznania morskiej fauny, ale także popis manualnych zdolności maluchów. Małe ćwiczenie z wędkowania może być niezwykle rozwijające pod względem zarówno zręczności dzieci, jak i cierpliwości.

Wakacje to również wspaniały czas na rozwój maluszka. Z pozoru proste zabawy w piasku mogą przeistoczyć się w piękną przygodę księżniczki i rycerza na zamku. Budowanie babek czy wież to zajęcie mocno rozwijające czynności manualne. Plaża wcale nie musi być nudna, wystarczy kilka akcesoriów, by spędzony tam czas stał się miłym wspomnieniem wypoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *