PRZYBORYDOSZKOLY.PL

Baseny kulkowe – sposób na rozwój sensoryczny niemowląt

Basen z kulkami

Wiele zabawek dostępnych dla najmłodszych służy nie tylko do zajęcia ich czasu oraz uwagi, ale również wspomagania rozwoju motorycznego czy sensorycznego. Szeroki wybór akcesoriów dziecięcych sprawia, że rodzice mogą wybierać produkty z różnego typu materiałów, a także w odpowiednich dla nich przedziałach cenowych. Baseny wypełnione kulkami, to wyjątkowa zabawka, którą uwielbiają starsze dzieciaki, ale doskonale sprawdzą się one również dla niemowląt, zaczynających samodzielnie siadać. Obecność kolorowych piłek będzie dla nich zarówno doskonałą zabawą, jak i pomocą w rozwoju zmysłów i koordynacji w bezpieczeństwie domowego zacisza.

Basen z kulkami dla niemowląt – nie tylko do zabawy

 Basen z kulkami dla dzieciNiemowlęta chętnie poznają nowe kształty i tekstury poprzez dotyk, dlatego przebywanie w otoczeniu kolorowych zabawek może być dobrym sposobem na trening dla wciąż rozwijających się zmysłów maluszków. Suchy kulkowy basen dla dzieci, to wyjątkowy gadżet pomocny w różnego rodzaju rehabilitacjach. Piłeczki mają wyraziste kolory, a zabawa w ich otoczeniu pełna jest delikatnych dźwięków. Rodzice mogą bawić się z pociechami, pomagać im wstawać, a także turlać się, co może pomóc w poprawie koordynacji ruchowej maluszka. Zabawy w basenie pomagają w rozwoju zdolności motorycznych dziecka, które samo próbuje chwytać kulki, podrzucać je, a czasami nawet gryźć.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie basenu kulkowego?

Aby zaopatrzyć się w najlepszej jakości zabawki dla dzieci rodzice, zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność danych akcesoriów, ale również materiały, z jakich są one wykonane. Niemowlęta bardzo często gryzą przedmioty, którymi się bawią, dlatego kulki w basenie muszą być wykonane z tworzyw bezpiecznych dla maluchów. Przede wszystkim warto wybrać model basenu z piłkami na tyle wytrzymałymi, aby szkrab nie miał możliwości ich przegryzienia lub oderwania fragmentu. Poza tym istotny jest również sam basen. Powinien być on miękki, tak aby szkrab mógł z niego samodzielnie wychodzić poprzez położenie się na ściance, zamiast wspinania się. Ważnym elementem basenu jest również wytrzymałość jego dna oraz warstwa antypoślizgowa, dzięki której będzie on solidnie stać na dowolnym podłożu.

Bezpieczna zabawa w basenie z kulkami

Wśród wielu dostępnych rodzajów basenów, warto wybrać ten o wysokości najlepiej odpowiadającej maluszkowi. Powinien on móc komfortowo usiąść w środku i nadal móc obserwować co dzieje się dookoła niego. Miękka, ale wytrzymała pianka, z której wykonana jest cała konstrukcja, ugina się pod ciężarem niemowlęcia, jednak automatycznie wraca do swojego poprzedniego kształtu. Basen z kulkami dla dzieci jest na tyle wytrzymały, że szkraby mogą bawić się w nim zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu. Warto jedynie pamiętać, że ze względu na zwiększone zainteresowanie pociechy smakowaniem kolorowych piłek w pierwszych kilkunastu miesiącach życia, bezpieczniej będzie korzystać z zabawki w domowym zaciszu.

Kształt oraz kolorystyka – estetyczna zabawka

Producenci akcesoriów dziecięcych wykonują je w taki sposób, aby spełniały one zarówno potrzeby najmłodszych, jak i rodziców. Każda większa zabawka najlepiej wygląda, kiedy jest estetycznie dopasowana do otoczenia. Z tego powodu, kupując basen z kulkami, można wybrać kolor każdego poszczególnego elementu, tak aby mógł stać się integralną częścią pomieszczenia, w którym będzie stał. Najczęściej wybierane są piłeczki w kolorach tęczy, jednak wielką popularnością cieszą się również minimalistyczne baseny w neutralnych odcieniach beżu, bieli i szarości. Tematyczne pokrowce w kolorystyce morskiej lub leśnej, łączone są z kulkami w dwóch lub trzech barwach. Wielkość basenu, ilość piłek, a także rodzaj materiału, z którego wykonano całą zabawkę, to główne czynniki wpływające na zróżnicowanie cenowe dostępnych na rynku produktów.

Basen z kulkami dla dzieci w każdym wieku

 Basen z kulkami dla dzieciWśród dostępnych na rynku zabawek dla niemowląt, największą popularnością cieszą się te, z których dziecko będzie mogło korzystać przez długi czas. Basen z kulkami, to wyjątkowa zabawka, przyciągająca uwagę szkrabów w każdym wieku. Ze względu na rozmaite rodzaje, różniące się od siebie wysokością czy wielkością i ilością piłek, mogą one cieszyć już dzieci w pierwszych miesiącach życia. Pierwszy kontakt z kulkami będzie dla pociechy najbezpieczniejszy w towarzystwie opiekunów, jednak kiedy niemowlę zacznie samodzielnie siadać, raczkować czy wstawać, basen stanie się dla niego miejscem codziennych zabaw. Obecność wyrazistych kolorów, a także dotykanie piłek każdą częścią ciała wspomoże zdolności ruchowe i koordynację maluszka. Reakcje na bodźce, chwytanie, a także zmysł poznawczy rozwijają się już w pierwszych miesiącach życia dziecka, dlatego warto wspierać je za pomocą wysokiej jakości zabawek i gadżetów.

Zakup suchego basenu dla niemowląt, to doskonały pomysł na prezent, którym dziecko może bawić się samodzielnie lub w towarzystwie opiekunów i rówieśników. Wszystko zależy od tego jak długo pociecha będzie zainteresowana zabawką, jednak można być pewnym, że spędzanie czasu w obecności kolorowych piłeczek, nawet dla kilkuletniego malucha jest sposobem na rozładowanie nadmiaru energii. Basen z kulkami, to świetna alternatywa, dla tego napełnianego wodą, ponieważ szkrab może się w nim bawić niezależnie od pogody. Dzięki wysokiej jakości wykonaniu będzie się on sprawdzał przez długi czas, stając się estetycznym elementem wyposażenia dziecięcego pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *