PRZYBORYDOSZKOLY.PL

Gumowy skoczek — kiedy można kupić go dziecku?

chłopiec siedzący na skoczku dla dzieci

Zabawa i ruch to u dzieci to naturalne potrzeby, które należy zaspokajać. Bieganie czy skakanie to jedne z ulubionych czynności każdego malucha. Warto dlatego spożytkować energię dziecka, w czym pomogą sprawdzone zabawki i gadżety. Pomocne mogą okazać się w tym przypadku gumowe skoczki, które stają się coraz bardziej popularne i wybierane są przez wielu rodziców. Od kiedy można je stosować oraz jaki wpływ mogą mieć na dziecko?

Czym są skoczki dla dzieci?

Obecnie coraz częściej spotkać można gumowe zabawki w kształcie zwierzątek lub w formie piłek. Nazywane także skoczkami, potrafią dać wiele radości niejednemu dziecku. Jednak czym one właściwie są i jak z nich prawidłowo korzystać? Są to tak naprawdę dmuchane, miękkie i uginające się pod ciężarem dziecka modele zabawek, które umożliwiają podskakiwanie. Porównywane często z konikiem na biegunach, przyciągają uwagę coraz większej ilości dzieci. Pozwalają w bezpieczny sposób odbić się dziecku od powierzchni, na której się znajduje. Gumowe skoczki dla dzieci amortyzują wszelkie wstrząsy i umożliwiają tak zwane miękkie lądowanie i dalsze bezproblemowe podskoki. Maluch w ten sposób kontroluje ruchy i panuje nad każdym wykonanym manewrem.

Jak z nich korzystać?

Zabawa z gumowym skoczkiem przede wszystkim polega na skakaniu. Dziecko powinno usiąść na grzbiecie zwierzaka i odbijać się od danej powierzchni. Ważne jest jednak, by maluch odpowiednio stabilnie utrzymał się na zabawce. Nogi powinny znajdować się blisko faktury skoczka, najlepiej by były ono lekko do niego dociśnięte. Ręce natomiast powinny być trzymane na główce lub uszach zwierzaka. W ten sposób dziecko może kontrolować własną równowagę i być w stanie prawidłowo się utrzymać. Dzięki temu korzystanie z produktu nie sprawi kłopotu i nie będzie wymagało od malucha użycia dodatkowej siły.

W jakim wieku można stosować skoczki?

gumowe skoczki dla dzieci w formie piłekTen rodzaj zabawki przeznaczony jest raczej dla nieco starszych dzieci. Jest to istotne, gdyż pociecha musi samodzielnie wejść na grzbiet skoczka, a także swobodnie i świadomie się na nim utrzymać. Wiele zależy od tego, na jakim etapie rozwojowym jest dziecko i czy będzie ono w stanie opanować korzystanie z tego produktu. Skoczek dla dzieci jest przeznaczony dla wszystkich maluchów, które opanowały zdolność siedzenia i będą w stanie w bezpieczny i bezproblemowy sposób go używać. Przed zakupem warto dlatego ocenić umiejętności pociechy i upewnić się, że będzie ona mogła bez zagrożeń skakać na zabawce. Najczęściej jednak zaleca się ich stosowanie u dzieci w wieku przedszkolnym.

Charakterystyka i wzory skoczków

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów skoczków. Przede wszystkim różnią się one wzorem, ale i także ceną, czy czasem wielkością. Najczęściej gumowe skoczki występują w postaci zwierząt, takich jak konie, pieski, kotki czy renifery. Dzięki tym wzorom sprawiają wrażenie przyjaznych i dopasowują się do upodobań dziecka. Tworzone są z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu ryzyko ich przebicia czy uszkodzenia jest bardzo małe. Są łatwe w czyszczeniu, gdyż wystarczy je przetrzeć wilgotną szmatką. Skoczki nie posiadają także żadnych ruchomych elementów, dzięki czemu stanowią bezpieczną podstawę do zabawy dla każdego aktywnego malucha.

Zalety gumowych skoczków

Zabawa dziecka na gumowym skoczku może przynieść wiele korzyści. Przede wszystkim wpływa on znacząco na rozwój dziecka. Może pomóc rozwinąć zdolności motoryczne malucha, a także zadbać o odpowiednią koordynację i nauczyć zachowywania równowagi. Podczas zabawy ćwiczy się umiejętności ruchowe, a także rozwija zdolności logicznego myślenia. Miękkie siedzisko, a także trwały materiał pozwalają uniknąć wszelkich odkształceń i usterek, dzięki czemu produkt będzie mógł być użyty wielokrotnie, bez zmartwień o jego zniszczenia. Ogromną zaletą jest bezpieczeństwo tej zabawki, gdyż amortyzuje ona wszelkie upadki i pozwala na swobodne i w pełni niezagrożone spędzanie czasu. Są uniwersalne, dzięki czemu korzystać z nich można zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Najważniejsze jest jednak to, że dzieci czerpią niesamowitą radość i pozytywnie wpływają na samopoczucie oraz rozwój pociechy.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Istotnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę jest przede wszystkim materiał, z którego zabawka jest wykonana. Odpowiedniej jakości guma, jej trwałość, brak odkształcania się i wypełnienie stanowią podstawę, którą trzeba zweryfikować na samym początku. Ponadto należy sprawdzić, czy dany produkt będzie dopasowany do pociechy. Oznacza to, że skoczek dla dziecka powinien mieć odpowiednie wymiary oraz długie i trwałe uchwyty, które często występują jako uszy lub rogi. To właśnie dzięki nim, maluch będzie mógł w prawidłowy sposób się utrzymać. Certyfikaty bezpieczeństwa powinny również zostać zweryfikowane. Potwierdzi to tylko, że produkt został wykonany według norm i cechuje się wysoką jakością.

Gumowe skoczki zdobywają coraz większe zainteresowanie. Wielu rodziców decyduje się na zakup tego typu zabawki dla swojego malucha. Nie da się ukryć, że dzieci chętnie z niej korzystają i potrafią w odpowiedni sposób zająć się nią na długi czas. Istotne jest jednak, by wprowadzać je, dopiero gdy dziecko będzie odpowiednio przygotowane. Opanowana umiejętność siadania, skakania i prawidłowe utrzymywanie równowagi będą tu podstawowym wymogiem, który sprawi, że pociecha w bezpieczny sposób będzie mogła korzystać ze skoczka. Warto pamiętać też, by przy zakupie zwracać uwagę na trwałość i dobrą jakość materiału, dzięki czemu zabawa zawsze będzie niezagrożona i udana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *