PRZYBORYDOSZKOLY.PL

Czym muszą charakteryzować się pierwsze kredki dla małego artysty?

kredki dla niemowlaka

Rozwój pociech jest bardzo ważny dla osób mających małe dzieci. Rodzice są zobowiązani do zapewnienia im odpowiednich warunków, a także bodźców symulujących. W związku z tym, aby pobudzić wyobraźnię maluchów, warto zaopatrzyć się w kredki dla najmłodszych. Pierwsze akcesoria tego typu muszą wyróżniać się bezpieczeństwem i ogólnym dopasowaniem do brzdąców, aby te nie zrobiły sobie nimi krzywdy. Na rynku dostępne są przedmioty z tej kategorii w różnych wariantach, dzięki czemu nikt nie powinien mieć kłopotu z dobraniem adekwatnych dla swojej pociechy.

Na co zwrócić uwagę kupując pierwsze kredki?

Tradycyjne kredki nie sprawdzą się w żaden sposób u najmłodszych, którzy nie do końca jeszcze panują nad chwytaniem, utrzymywaniem, czyli motoryką małą. Jako pierwsze modele nadadzą się miękkie kredki dla niemowlaka z mocnym pigmentem. Wówczas zostawienie śladu na kartce nie będzie wymagało dużej siły włożonej w nacisk. Przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na wielkość oraz strukturę, ponieważ od nich zależy, czy szkrab swobodnie utrzyma je w rączkach.

Kredki treningowe dla rocznych dzieci 

kredki dla niemowlakaNajlepszą opcją dla maluchów będą kredki treningowe, które mają za zadanie pomóc w nauce prawidłowego chwytania tego typu akcesoriów – długopisów, ołówków itd. Dużą popularnością cieszą się kredki dla rocznego dziecka przypominające wyglądem kamienie. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wspierały rozwój motoryki małej. Dzięki owalnemu kształtowi rączka brzdąców układa się na nich prawidłowo, co pozwala na naukę poprawnego utrzymywania. Niemniej jednak rodzice powinni pilnować swoich pociech podczas malowania, ponieważ istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że te zechcą włożyć do buzi kolorowe kamyczki.

Kredki stożkowe dla niemowlaków

Kolejnym wariantem, na który mogą zdecydować się rodzice, są kredki stożkowe. Zakończone zostały kulkowym kształtem, co ułatwia dzieciom chwytanie. Ogromną ich zaletą jest fakt, że malują całą swoją powierzchnią, w związku z czym maluchy mają dużą dowolność w kwestii sposobu malowania. Dodatkowo posiadają funkcję ”klocków”, ponieważ zostały stworzone tak, aby można było ułożyć z nich wieżę. Oprócz tego nie zajmują wiele miejsca.

Bezpieczne, czyli nietoksyczne kredki dla dzieci

Wybierając pierwsze kredki dla swojego malucha, można zdecydować się także te trójkątne. Ich kształt zapewnia to, że nie ślizgają się w rączkach brzdąca, dzięki czemu malowanie jest sprawniejsze, a brzdąc czuje się pewniej. Ponadto okazuje się to pomocne w nauce chwytu szczypcowego. Warto pamiętać, że wybierając dowolne gadżety do malowania dla najmłodszych, należy sprawdzać, czy materiał, z którego zostały wykonane, są ekologiczne. W związku z tym, że brzdące uwielbiają wkładać sobie do buzi najróżniejsze przedmioty, ważne jest to, aby nie były toksyczne, gdyby doszło do takiej sytuacji.

Wszystkim dobrze znane kredki świecowe

kredki dla niemowlaka

Kredki świecowe dostępne są na rynku od ponad 100 lat i wciąż cieszą się dużą popularnością. Sprawdzają się w przypadku maluchów, przedszkolaków, jak i o wiele starszych dzieci. Uwielbiane są za swoje intensywne barwy oraz łatwość rozprowadzania kolorów. Będą idealne dla małych artystów, ponieważ wyróżniają się niewielkim rozmiarem, miękkością, a także wytrzymałością. Dzięki temu gwarantują długi czas malowania i świetnej zabawy.

Zapewnienie miejsca do rozwijania umiejętności plastycznych 

Przy wyborze jakichkolwiek kredek dla swojego dziecka, należy zwrócić uwagę czy nie zawierają żadnych ostrych zakończeń, ponieważ mogłoby to bezpośrednio zagrażać jego bezpieczeństwu. Grubsze akcesoria do malowania są o wiele poręczniejsze, przez co łatwiej maluchom zaciskać je w dłoniach. Oprócz kredek rodzice powinni pamiętać także o zapewnieniu miejsca do rozwijania umiejętności plastycznych swoich pociech. Zakup brystoli, bloków technicznych A3, A4 pozwala na wspólną, kreatywną zabawę z pociechą na dużej powierzchni. Dzięki temu szkrab nie zacznie malować po ścianach lub meblach.

Uwzględnianie zaleceń producentów kredek

Na rynku dostępne są także kredki wykonane z naturalnych jadalnych surowców. W całości zostały wyprodukowane z naturalnych składników, dzięki czemu są jednocześnie ekologiczne i bezpieczne. Do ich wytworzenia wykorzystuje się najczęściej owoce, warzywa, a także proszki pochodzenia roślinnego. Dla osób ceniących sobie artykuły biodegradowalne oraz w żaden sposób niezagrażające użytkownikom będą najlepszym wyborem. Niemalże wszyscy producenci zaznaczają, od jakiego wieku dzieci mogą z nich korzystać. Nie powinno się lekceważyć tych zaleceń, lecz uwzględniać je w swoim wyborze. Kredki dla 3 latka nie zdadzą egzaminu w przypadku niemowlaka.

Kredki z motywami bajkowymi

Nic tak nie zachęca najmłodszych do zabawy, jak ulubione motywy i wzory na gadżetach. W związku z tym pierwsze kredki z bohaterami bajek czy zwierzętami mogą okazać się świetnym wyborem. Prezentują się niezwykle estetycznie, a maluch podczas malowania może podziwiać ukochane postacie. Z reguły umieszczane są one na opakowaniach lub bezpośrednio na każdym produkcie –  w postaci naklejki lub papierowej etykiety. Podaruj swojemu dziecku wiele godzin wspaniałej i rozwijającej zabawy, kupując bezpieczne akcesoria do malowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *